2018. aasta augustis telliti minult muhu tekk.

Muhu tekke ma olin imetlenud küll, aga ise polnud veel ühtegi tikkinud. Aga ükskord peab ikka esimene kord olema.

Olin samale tellijale ennegi tikkinud. Võtsin veidi mõtlemisaega, samas teadsin, et klassikalist muhu tekki ma ei tee. Rääkisime tellijaga läbi, et jään enda stiilile kindlaks. Tema soov oli, et tekk tuleks ilus 🙂

Esimese mõttena tulid aastaajad: kevad, suvi, sügis, talv. Aga kuidas talve tikkida? Otsustasin talve asendada viljaka suvega.

Kuna teki mõõtmed on 2*2,1 m, kanga laius aga 1,5 m, siis pidin tekile tegema 0,25 meetrised ääred.

Tikandi paigutasin 1.50*1.60 meetrise kanga nurkadesse. Karnaluksist ostsin villased tikkimislõngad Appletons (väga hea tekkide ja kudumite tikkimiseks).

Mustrite joonistamisel kasutasin Leida Kirstu raamatuid ja enda loomingut. Joonistasin mustrid kalkale ja tikkisin kontuurid läbi selle kangale.

2018. aasta sügisel alustasin teki tikkimist suvisest nurgast.

Kuna 2019. aasta oli laulupeoaasta, siis jäi tekitegu pooleks aastaks soiku.

Kevadises nurgas on palju selliseid õisi, mida ma enne polnud tikkinud (kullerkupud, tulbid, nartsiss, sinikellukesed).

Väga põnev oli kolmas nurk, viljakas suvi. Vaarikate nurk seisis pikka aega tühjana, kuni lõpuks sattus minu kätte raamat, kus õpetati vaarikaid tikkima. Suvel olin pildistanud oma aia vaarikaid, võtsin pildi ette ja tikkisin. Kuna tahtsin ka midagi sinist siia nurka poetada, siis keskele tikkisingi mustikad.

Sügisene nurk jäi viimaseks. Siin on väga palju oma loomingut, kuna tikkimise ajal leidsin väga palju inspiratsiooni rattaga sõites ja sügist jälgides. Lehtede kontuurid sain märkida päris lehtede järgi ja õunte modelliks oli “Paide taliõun”.
Kibuvits, sügisaster ja kukerpuu kasvavad akna taga.

Kogu tikandi raamisin kahekordsest 8/2 lõngast tehtud kaaruspaelaga. Teki voodriks sai linane kangas.

Tükike Saaremaa loodust…